Friday, 27/11/2020 | 8:03 UTC+2
Спілка Вільних Козаків

Громадська толока в етнопарку «Азовська Січ»

Громадська толока в етнопарку «Азовська Січ»

З часів проведення АТО на сході країни в курортному мікрорайоні міста Бердянськ, Матроській Слободі, на території колишнього табору відпочинку, що розташований поруч з Бердянською прикордонною заставою, базується козацький дозор берегової охорони, на якому козаки Новоспасівського куреня Спілки Вільних Козаків утримують коней для патрулювання та ведуть традиційне козацьке господарювання.

Впродовж декількох років козаки Спілки ведуть активну роботу з благоустрою занедбаної території, здійснюють нагляд з екології довкілля, вживають заходів протипожежної безпеки. Багато що вже зроблено, але й багато роботи попереду. Козаки Спілки, як небайдужі представники місцевої громади, мають на меті пристосувати територію колишнього табору відпочинку під розвиток багатофункціонального комплексу з традиційного козацького побуту, соціально-психологічної реабілітації із застосуванням козацьких методів відновлення здоров’я, надання паліативної допомоги, проведення етнічних фестивалів, ярмарок, культурно-спортивних та освітніх заходів, активного відпочинку місцевих мешканців та соціально незахищених верств населення. Таке бачення козаків підтримується місцевою громадою, яка вже надала етнографічно-реабілітаційній парковій зоні власну назву — «Азовська Січ».

В межах запланованих заходів в суботу, 13 квітня 2019 року, в межах загальноміської громадської толоки відбувся окремий захід з благоустрою «Азовської Січі» та прилеглих до неї територій. Особовий склад Новоспасівського куреня СВК прийняв активну участь в генеральному прибиранні вулиць Курортна, Матросова, провулку Морський. Завдяки місцевим депутатам було виділено автотранспорт для вивезення сміття. За підсумками двох днів роботи було завантажено та вивезено чотири повних автомобіля «Камаз» побутового сміття. Витрати, пов’язані зі збиранням, зрізанням сухостою, організації допоміжних засобів і транспорту, Спілка Вільних Козаків взяла на себе.

Під час толоки її учасники звернули увагу на велику кількість використаних шприців, покинутих наркоманами. Цей факт взятий під особливий контроль, оскільки протягом останніх років козаки Спілки ведуть бескомпромісну боротьбу з наркоманією та явищем поширення «закладок».
 
Жителі мікрорайону були щиро вдячні всім учасникам заходу.

DSCN7727

DSCN7599

DSCN7602

DSCN7613

DSCN7631

DSCN7717

DSCN7721

DSCN7722

About